Na Igrzyskach Olimpijskich startował już w wieku 17 lat. W swojej kolekcji ma kilkanaście medali Mistrzostw Polski. Przedstawiamy Wojciecha Skupienia!

Wojciech Skupień urodził się 9 marca 1976 roku w Zakopanem. Pierwsze skoki oddawał w wieku 8 lat, pod okiem trenera Piotra Pawlusiaka. Zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów. W konkursach Pucharu Świata debiutował w Falun w 1992 roku. Rok później, startował w tym samym miejscu na Mistrzostwach Świata. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer miał 17 lat. Wówczas, zawody na średniej skoczni zakończył na 29. lokacie. 4 lata później w Nagano odniósł swój największy sukces. W konkursie olimpijskim zajął 11 miejsce.

W sezonie 2000/2001 zgromadził w klasyfikacji generalnej PŚ największą liczbę punktów karierze – 89 (42. miejsce). 9 grudnia 2001 roku, znalazł się w ekipie, która po raz pierwszy w historii polskich startów stanęła na podium zawodów drużynowych. Wówczas, wraz z Adamem Małyszem, Łukaszem Kruczkiem i Robertem Mateją zajął 3. miejsce w Villach. W latach 1992-2007 dziesięciokrotnie stawał na podium konkursów Pucharu Kontynentalnego, w tym pięć razy wygrał. W latach 2005/2006 zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu FIS CUP.

W latach 90. Wojciech Skupień uznawany był za jeden z większych talentów w polskiej kadrze. W odniesieniu sukcesu przeszkadzały mu m.in. problemy z alkoholem oraz konflikt ze sztabem trenerskim. Obecnie pracuje w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz trenuje grupę skoczków w TS Wisła Zakopane. Jego 15-letni syn Damian również skacze na nartach. Podobnie jak kiedyś jego ojciec, wykazuje ponadprzeciętny talent.