Niżny Tagił gotowy do organizacji zawodów Pucharu Świata

Niżny Tagił z niecierpliwością oczekuje najlepszych skoczków narciarskich, którzy będą walczyć o cenne punkty już 7 i 8 grudnia. Włodarze miasta zapraszają również kibiców z całego świata. Zawody Pucharu Świata odbędą się w azjatyckiej części Rosji już po raz piąty. 

Zgłoszenia uczestnictwa zostały przesłane do organizatorów przez zespoły z 15 państw, w tym przez najważniejsze drużyny narodowe z Niemiec, Austrii, Norwegii, Polski czy Japonii. Powinni przybyć wszyscy najlepsi zawodnicy. Niżny Tagił bardzo dokładnie przygotowuje się do zawodów, aby podobnie jak w poprzednich latach, uzyskać wysokie noty od Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, a także sportowców czy trenerów.

Miasto tradycyjnie ma cztery zadania: szkolenie wolontariuszy, porządkowanie dróg, stworzenie dodatkowego parkingu i przede wszystkim zorganizowanie uroczystej ceremonii otwarcia Pucharu Świata. 194 osoby zadeklarowały chęć pracy jako wolontariusze, choć potrzebnych ludzi do pomocy było znacznie mniej. Skoki narciarskie w Rosji cieszą się coraz większą popularnością. Każdy, kto wejdzie do grupy organizacyjnej, przejdzie odpowiednie szkolenie. Do zespołów zostaną dołączone również osoby ze znajomością języków obcych.

Powstanie dodatkowy bezpłatny parking. Dla wygody pieszych zapewnione zostanie dodatkowe oświetlenie na trasie do kompleksu skoczni Aist. W ceremonii otwarcia weźmie udział zespół miejskiego “Pałacu Młodzieży”. Rozpoczęły się już próby.

Organizatorzy zapewniają kibiców, że nie będzie problemów z dojazdem na teren skoczni. Zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe. Będzie można również korzystać z pięciu punktów żywności. – W tym roku po raz pierwszy zainstalujemy specjalne pomieszczenia, o wymiarach 12 × 24 metry, w których kibice będą się mogli ogrzać i odpocząć – informuje Valery Surov, zastępca szefa administracji miasta ds. polityki społecznej.

Oficjalnym rekordzistą skoczni w Niżnym Tagile jest Norweg, Johann Andre Forfang – 141, 5 metra. W zeszłym roku, podczas konkursów PŚ 2018/19, wygrywali właśnie on oraz Ryoyu Kobayashi.

fot. Instagram, Hill Tagil
źródło: tagilka.ru