Noriaki Kasai wystartuje w Wiśle! Ryoyu Kobayashi kontuzjowany

Noriaki Kasai, Oslo 2018

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Japonii na normalnej oraz dużej skoczni. Po zakończeniu walki o medale, trener Hideharu Miyahira ogłosił skład, który uda się na inaugurację Pucharu Świata w Wiśle.

W sobotę, na skoczni normalnej w Hakubie (HS98), triumfował Taku Takeuchi. Kolejne miejsca zajęli Yukiya Sato oraz Daiki Ito. Poza podium znalazł się Junshiro Kobayashi. Na dalekich pozycjach rywalizację zakończyli japońscy weterani – Noriaki Kasai uplasował się na 26. miejscu, a Kazuyoshi Funaki nie zdołał awansować do drugiej serii (33. lokata). Mistrzostwa Japonii na normalnej skoczni cieszyły się dużą wyższą frekwencją, niż m.in. Letnie Mistrzostwa Polski (39 uczestników). W Hakubie pierwszą serię poprzedziły kwalifikacje – do rywalizacji zgłoszono 81 skoczków.

Pełne wyniki zawodów na skoczni normalnej

W niedzielę, na skoczni dużej w Hakubie (HS131), rozegrano kolejną walkę o medale Mistrzostw Japonii. W rywalizacji zwyciężył Daiki Ito przed Naokim Nakamurą oraz Keiicho Seto. Kolejne miejsca zajęli Kenshiro Ito, Shohei Tochimoto, Kento Sakuyama oraz Junshiro Kobayashi. W TOP10 znaleźli się również Reruhi Shimizu, Yukiya Sato oraz Taku Takeuchi. Noriaki Kasai zajął 18. lokatę. Kazuyoshi Funaki zawody ukończył na 28. miejscu.

Pełne wyniki zawodów na skoczni dużej

Wśród kobiet dwukrotnie zwyciężyła Sara Takanashi. Po srebro, również dwukrotnie, sięgnęła Yuki Ito. Zarówno na skoczni normalnej, jak i dużej, brązowy medal zdobyła Kaori Iwabuchi.

Konkurs kobiet na skoczni normalnej – wyniki

Konkurs kobiet na skoczni dużej – wyniki

Wszystkich fanów japońskich skoczków zaniepokoiła nieobecność Ryoyu Kobayashiego. Japończyk poinformował za pośrednictwem Instagrama, że rezygnuje z walki o krajowy czempionat z powodu kontuzji kolana. Mimo to, trener Hideharu Miyahira powołał go do kadry, która zainauguruje sezon w Wiśle. Na obiekcie im. Adama Małysza zobaczymy:

1. Junshiro Kobayashi
  2. Ryoyu Kobayashi
  3. Noriaki Kasai
  4. Taku Takeuchi
  5. Daiki Ito
  6. Naoki Nakamura

Siódmym zawodnikiem w reprezentacji Japonii jest Yukiya Sato. Dołączy on do drużyny w grudniu – zastąpi najsłabsze ogniwo kadry. Czy trener Miyahira podjął dobrą decyzję powołując Noriakiego Kasai? Przekonamy się za niespełna trzy tygodnie w Wiśle!