Norwedzy zadowoleni. Turniej Raw Air będzie kontynuowany

Raw Air

Clas Brede Braathen, dyrektor sportowy ds. skoków w Norweskim Związku Narciarskim, podczas konferencji FIS w Zurychu zadbał o to, aby turniej Raw Air znalazł się w kalendarzu Pucharu Świata również w nadchodzącym sezonie.

Raw Air często jest nazywany “Norweskim Turniejem Czterech Skoczni”. W programie Pucharu Świata skoków narciarskich jest obecny od 2017 roku. Zwycięzcami byli Stefan Kraft, Kamil Stoch i Ryoyu Kobayashi. W tym roku w turnieju po raz pierwszy uczestniczyły również panie. Triumfatorką pierwszej edycji Raw Air kobiet została Norweżka, Maren Lundby. 

– Najważniejsze było dla mnie upewnienie się, że Raw Air będzie kontynuowany i że oprócz tego uda nam się utrzymać go w takim terminie, który pomoże wzmocnić jego pozycję, również jako atrakcyjnego sportu dla telewizji – powiedział Braathen Norweskiej Agencji Prasowej (NTB) przed ogłoszeniem oficjalnego kalendarza PŚ.

Raw Air będzie organizowany między 7 a 15 marca 2020 r. w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Panie nie będą raczej rywalizować na obiekcie do lotów Vikersundbakken. Ostateczne decyzje w sprawie kalendarza Pucharu Świata 2019/20 podejmie komisja FIS ds. skoków na konferencji w Dubrowniku pod koniec maja. 

Zobacz również: Robert Johansson: “Raczej nie chciałbym, aby każdy nasz weekend wyglądał jak Raw Air”

Inauguracja ponownie odbędzie się w Wiśle, 23 listopada. Sezon zakończy się Mistrzostwami Świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy, w dniach 22-23 marca. Zawodniczki ostatnie skoki w sezonie 2019/20 oddadzą w rosyjskim Czajkowskim 22 marca.

Nowością w tym sezonie są prawdopodobne konkursy w USA. W Iron Mountain w stanie Michigan zarówno panowie, jak i panie, będą skakać 22 i 23 lutego. Szczegóły i oficjalne stanowisko FIS zostaną ustalone podczas kolejnej konferencji. Ostatni raz Stany Zjednoczone zorganizowały zawody Pucharu Świata w 2004 roku w Park City.

źródło: nettavisen.no
fot. Podium Raw Air 2019 || Anna Nagel, www.skijumper.pl