Norwescy reprezentanci szkolą młodych skoczków w Rosji

Norwescy reprezentanci

Norwescy reprezentanci przebywają obecnie w Czajkowskim, w Rosji, gdzie zaplanowano ich kolejny obóz treningowy. Podopieczni Alexandra Stoeckla pełnią tam również inną funkcję. Zaproszeni przez tamtejszy związek narciarski skoczkowie, wraz ze sztabem, trenują przyszłych zawodników skoków narciarskich z Rosji. 

Drużyna Norwegii została zaproszona do rosyjskiego miasta Czajkowski, aby pomóc w rozwoju oraz promowaniu skoków narciarskich wśród najmłodszych. Norwescy reprezentanci kadry A zajęli się treningami i opieką nad młodymi adeptami. O tajnikach sportu opowiadali między innymi Johann Andre Forfang, Robin Pedersen czy Halvor Egner Granerud. Z żeńską kadrą trenowała również Silje Opseth i trener, fizjoterapeuta Tom Lindinger.

Norweska drużyna skoków narciarskich przybyła do Czajkowskiego na tydzień. W ramach obozu treningowego odbyły się również liczne wykłady i seminaria nie tylko dla młodych sportowców, ale również dla trenerów. Norweska ekipa zdradzała tajniki ich pracy i przygotowań do sezonu. Wszyscy z zaciekawieniem przysłuchiwali się słowom m.in. trenera Alexandra Stoeckla. 

Zobacz również: Skład norweskiej kadry A na sezon 2019/20

Szkoleniowiec kadry A opowiadał na przykład o mentalności norweskiej kadry, a także o systemie szkolenia, który mógłby się przydać młodym skoczkom w Rosji. – Jesteśmy dumni, że zostaliśmy poproszeni o podzielenie się naszymi wartościami i techniką z innymi zawodnikami naszego sportu – piszą przedstawiciele norweskiej ekipy na oficjalnym koncie na Instagramie. 

fot. Instagram, Hopplandslaget