Nowa rola Andreasa Vilberga

Andreas Vilberg, który w ostatnich latach pełnił funkcję jednego z asystentów Alexandra Stoeckla, został mianowany trenerem norweskiego zaplecza. Pod jego opieką będzie piętnastu zawodników, w tym kilku z mniejszą lub większą przeszłością w Pucharze Świata, jak Sondre Ringen czy Joakim Aune.

Po trzech latach pracy u boku Alexandra Stoeckla, teraz Andreas Vilberg stanie przed nowym wyzwaniem. Jak poinformował Norweski Związek Narciarski, desygnowano go do pracy z piętnastoma skoczkami zrzeszonymi w ramach inicjatywy Toppidrettsatsingen działającej w obrębie związku. Można więc powiedzieć, że Vilberg zajmie się rozbudowaną kadrą B. Pod jego skrzydłami znajdą się zarówno zawodnicy znani już z konkursów pucharowych, jak i utalentowani młodzicy, którzy jeszcze nie przedstawili się szerszej publiczności. Oto pełen skład zespołu:

– Joakim Aune
– Andreas Varsi Breivik
– Andreas Buskum
– Sander Vossan Eriksen
– Eirik Fystro
– Joacim Oedegaard Bjoereng
– Andreas Haare
– Richard Haukedal
– Mats Bjerke Myhren
– Jesper Oedegaard
– Sondre Ringen
– Rishi Sæther
– Christian Roeste Solberg
– Fredrik Villumstad
– Oscar P. Westerheim

W tej drużynie są interesujący sportowcy, którzy mają już na koncie dobre rezultaty i pokazali swój duży potencjał. Będą wzmacniać swoje grupy szkoleniowe i wpływać na wyższy poziom ich codziennej pracy. To zawsze ekscytujące, gdy ma się możliwość pracy z nowymi, młodymi zawodnikami. Wierzymy, że będą naciskać na skoczków, mających już ugruntowaną pozycję w pierwszym zespole – powiedział Vilberg, cytowany przez oficjalną stronę norweskiej federacji narciarskiej.

Chcemy dalej rozwijać skoczków, aby byli jak najlepiej przygotowani na poczynienie kolejnych kroków w swojej karierze. Mamy też oczywiście nadzieję, że niektórzy z nich będą skakali w Pucharze Świata – dodał Norweg.

Miejsce Vilberga u boku Alexandra Stoeckla zajmie jego były kolega ze skoczni – Thomas Lobben, który od czterech lat pełni funkcję trenera w Norweskim Związku Narciarskim i pracował m.in. z Danielem Andre Tande.

źródło: skiforbundet.n0/fis-ski.com