Nowy kompleks skoczni narciarskich w Rosji

w niżnym nowogrodzie

W rosyjskiej Karelii powstaje nowy kompleks skoczni narciarskich. W Sortavali, na skraju Parku Vakkosalmi, zbudowane zostały obiekty K5 i K10. Trwają prace nad skocznią K25, a w planach jest zbudowanie K50.

Sortavala to miasto znajdujące się w Republice Karelii. Jest ważnym portem nad jeziorem Ładoga. W najbliższym czasie może stać się również ośrodkiem szkolącym młodych rosyjskich skoczków narciarskich. Powodem powstania nowej bazy narciarskiej na północnym-zachodzie Rosji jest zbliżająca się 100. rocznica utworzenia Federacji Rosyjskiej. Koszt budowy całego kompleksu wynosi 1,6 miliona rubli.

– Budujemy również wyciąg dla narciarzy. Latem chcemy zmienić trasy narciarskie tak, aby mogli z nich korzystać entuzjaści jazdy na rolkach. To spowoduje, że nasze centrum narciarskie będzie czynne przez cały rok. Co ciekawe, budynek dla narciarzy zlokalizujemy pod skocznią narciarską. Dach budynku ma być kontynuacją strefy lądowania – powiedział w rozmowie z portalem runaruna.ru prezes Rosyjskiej Federacji Narciarskiej, Biathlonu i Skoków Narciarskich Vadim Lisovskiy.

Obecnie rosyjscy skoczkowie trenują na obiektach w Czajkowskim i Niżnym Tagile. W trakcie sezonu odbywają się tam również konkursy Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego.

źródło: runaruna.ru