Nowy trener słoweńskich skoczków ogłosił skład kadry narodowej

anze lanisek

Gorazd Bertoncelj, nowy trener słoweńskich skoczków, ogłosił składy na sezon 2018/2019. W kadrze A znalazło się miejsce dla pięciu zawodników.

W drużynie narodowej, kierowanej przez Gorazda Bertoncelja, trenować będą skoczkowie odnoszący największe sukcesy w minionych sezonach: Peter Prevc, Jernej Damjan, Anze Semenic, Tilen Bartol oraz Domen Prevc. Pod opieką Jani Grilca, w młodzieżowej kadrze A znaleźli się: Timi Zajc, Ziga Jelar, Bor Pavlovcic, a także Anze Lanisek.

Zapleczem słoweńskich skoków narciarskich pokieruje Igor Medved. Do kadry B powołanie otrzymali: Nejc Dezman, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Tomaz Naglic, Ernest Prislic oraz Jaka Hvala. Dwóch ostatnich nie występowało w minionym roku w pucharowych zawodach. Jaka Hvala, najlepiej zaprezentował się w sezonie 2012/2013. Zakończył go na 16. pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ, z jednym zwycięstwem w dorobku. W ostatnich miesiącach pauzował z powodu kontuzji kolana. Z kolei Ernest Prislic, w grudniu 2016 roku został potrącony przez samochód. Po dwóch tygodniach wybudzono go ze śpiączki i rozpoczęto rehabilitację uszkodzonej kości piszczelowej.

Gorazd Bertoncelj zadebiutuje w tym sezonie jako trener kadry narodowej. Pozycję szkoleniowca przejął po Goranie Janusu, który pełni funkcję dyrektora ds. skoków narciarskich Słoweńskiego Związku Narciarskiego. Jak widać, nowi trenerzy wprowadzili pewne zmiany. W grupach zabrakło miejsca dla takich zawodników jak Andraz Pograjc, Miran Zupancic, czy Cene Prevc.

Anze Lanisek || fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl