Oficjalna prezentacja logo MŚ 2021 w Oberstdorfie

logo MŚ 2021 w Oberstdorfie

Skoczek i biegacz zamknięci w wielkim O. Kompozycja utrzymana w odcieniach niebieskiego i czerwieni. Tak właśnie prezentuje się logo MŚ 2021 w Oberstdorfie. 

Projekt przedstawiono 23 lipca w parku zdrojowym w Oberstdorfie. Wydarzeniu przyglądało się blisko 300 widzów. Ambasadorami imprezy byli wicemistrzyni olimpijska w skokach narciarskich Katharina Althaus oraz kombinatorzy norwescy Johannes Rydzek i Vinzenz Geiger. Nie są to pierwsze Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, które odbędą się w Oberstdorfie. Poprzednia tego typu impreza miała tutaj miejsce w 2005 roku, kiedy wspomniani sportowcy chodzili jeszcze do szkoły. W rywalizacji liczyli się wówczas tacy skoczkowie jak Janne Ahonen i Jakub Janda. O triumfy drużynowe walczyli m.in. Austriacy i Finowie.

Władze samorządowe Oberstdorfu mają nadzieję, że Mistrzostwa Świata w 2021 roku, odniosą taki sam sukces, jak te z 2005. Wówczas, atmosfera imprezy dostrzegalna była daleko poza granicami miasta. Gmina, oprócz 4 milionów euro dotacji na organizację wydarzenia, do 2021 rozbuduje drogi oraz dokona rozwoju transportu publicznego.

– Okres od Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2005 roku wychował dwa pokolenia sportowców. Tego samego oczekuję od nadchodzących Mistrzostw Świata – powiedział Franz Steinle z Niemieckiego Związku Narciarskiego.

 

 

fot.: fis-ski.com
źródło: www.oberstdorf2021.com