Olimpijczycy w Zakopanem. Miasto podziękowało sportowcom

kadry skoczków - Oslo 2018

Szczęście po zakończeniu Igrzysk nie ma końca! Polscy Olimpijczycy, na czele z Kamilem Stochem, wzięli udział w uroczystej gali olimpijskiej w Zakopanem. 

– Chcemy podziękować naszym mistrzom za niezapomniane chwile radości i wzruszeń oraz wspaniałe reprezentowanie naszego kraju i miasta. Podczas Igrzysk wszyscy w Zakopanem przeżywaliśmy wspaniałe emocje, ciesząc się ze zdobytych medali w skokach narciarskich. Jesteśmy z tych wszystkich sukcesów bardzo dumni – mówił burmistrz Leszek Dorula. 25 kwietnia, w Urzędzie Miasta Zakopane zebrali się niesamowici goście. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele takich dyscyplin, jak: narciarstwo alpejskie, snowboard, łyżwiarstwo szybkie, biegi narciarskie oraz oczywiście skoki.

Oprócz naszych mistrzów olimpijskich, na gali znaleźli się również reprezentanci sztabów szkoleniowych. Burmistrz powitał między innymi Stefana Horngachera, Adama Małysza, Grzegorza Sobczyka, Zbigniewa Klimowskiego, czy Kacpra Skrobota.

W trakcie uroczystości głos zabrał czterokrotny medalista olimpijski, Adam Małysz. – Chciałem w imieniu wszystkich chłopaków podziękować, że miasto zawsze docenia sportowców i to nie tylko rodowitych zakopiańczyków, ale i takich, którzy są tu, jak ja, przypisani. Dziękujemy także za to, że ruszyła duża skocznia, a niebawem będziemy mieć wyremontowane te średnie i małe. Dzięki temu mam nadzieję, już za kilka lat ci, którzy tu dzisiaj siedzą, w końcu będą dumni, że mają swoich następców – mówił.

Uczestnicy gali otrzymali nagrody za osiągnięcia na Igrzyskach Olimpijskich: dyplomy oraz wynagrodzenia finansowe. Uroczystość zakończyła się spotkaniem z kibicami i koncertem Hanny Rybki – wokalistki z Podhala.