Optymizm czeskiej kadry przed TCS

Trener czeskiej kadry – David Jiroutek – pozytywnie ocenia przygotowanie skoczków do nadchodzącego Turnieju Czterech Skoczni. W cyklu wystąpi czterech Czechów.

29.12 w Oberstdorfie zobaczymy: Romana Koudelkę, Viktora Poláška, Lukáša Hlavę i Čestmíra Kožíška. Obecnie, trenują oni poza Czechami, gdzie nie znaleźli odpowiedniego miejsca do szkolenia. Do Niemiec udadzą się 27 grudnia. – Obecnie koncentrujemy się na dopracowaniu niektórych szczegółów technicznych, by każdy zawodnik mógł oddać możliwie najlepszy skok – powiedział David Jiroutek.

Czesi będą polegać na duecie Koudelka&Polášek. Pierwszy z nich, w miniony weekend w Engelbergu, zaliczył najlepszy występ od kilkunastu miesięcy. Drugi, już po miesiącu rywalizacji, zdobył więcej punktów, niż w rekordowym sezonie 2016/2017. – Forma Romana Koudelki rośnie i pomimo dobrych wyników w ostatnim konkursie, wciąż mamy dużo pracy i widzimy rezerwy, co jest bardzo optymistyczne. Viktor Polášek ma jak na razie najlepszy sezon w Pucharze Świata, co potwierdza zdobywając regularnie punkty. Lukáš Hlava i Čestmír Kožíšek mieli już dobre skoki w tym sezonie. Wierzę, że dzięki swojemu doświadczeniu osiągną lepsze rezultaty w kolejnej części Pucharu Świata – skomentował David Jiroutek. – Ważne będą także święta. Mocno wierzę, że chłopcy odpoczną w ich trakcie w rodzinnym gronie.

Na kolejne etapy Pucharu Świata z optymizmem patrzy były triumfator Turnieju Czterech Skoczni, obecnie poseł i działacz czeskiego związku Jakub Janda. – Pierwsza część sezonu, po której nastąpi Turniej Czterech Skoczni, pokazała nam, że forma naszych skoczków rośnie. Cieszę się, że wszystkim udało się zdobyć punkty. Celem jest, regularnie punktowanie i awanse do drugiej serii zawodów.

Obecnie, najlepszym z Czechów jest Roman Koudelka, który w klasyfikacji generalnej zajmuje 15. lokatę. Viktor Polášek jest 27. Pucharowe punkty zdobyli również Lukáš Hlava i Čestmír Kožíšek. W minionym sezonie, najlepiej zaprezentował się Čestmír Kožíšek, który zakończył zmagania na 35. pozycji.

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl
źródło: www.czech-ski.com