Skoczek w zaparowanych okularach, przypominających denka od butelek. Siada na belce. Na twarzy uśmiech. Krótki i niezdarny skok. Na widowni wrzawa. Tylko tyle wystarczyło, by rozkochać w sobie fanów skoków narciarskich.

Eddie “Orzeł” Edwards był brytyjskim skoczkiem narciarskim. Zasłynął głównie z nieustannie zajmowanej ostatniej lokaty. To m.in. za jego sprawą FIS wprowadził kwalifikacje do zawodów. Orzeł stawał się bardziej znany i rozpoznawalny od regularnie zdobywających punkty zawodników. Popularność skoczka została zwieńczona filmem, nakręconym na podstawie jego historii, pt.”Eddie Zwany Orłem”. Kolejna piosenka naszej NARCIARSKIEJ PLAYLISTY pochodzi więc z soundtracku.

#4 NARCIARSKIEJ PLAYLISTY: Taron Egerton & Hugh Jackman – Thrill Me

Thrill me wykonało dwóch głównych bohaterów – Eddie Edwards (Taron Egerton) i jego trener (Hugh Jackman). Reszta piosenek pochodzi z list przebojów lat 80-tych. Wśród nich możemy usłyszeć między innymi Howarda Jonesa, czy Heaven 17.

Po zakończeniu kariery Orzeł zajął się dalszym rozwojem. Występował w telewizji, napisał książkę i…nagrał piosenki w języku fińskim, którym wcześniej się nie posługiwał.

zdjęcie: Mirrorpix