Ostatni konkurs Letniej Grand Prix kobiet odwołany!

FIS Cup

Ostatni konkurs cyklu Letniej Grand Prix kobiet, który miał być rozegrany w środę w Klingenthal został odwołany. Powodem był zbyt silny wiatr.

Do kwalifikacji zgłosiły się zaledwie 42 zawodniczki. W konkursach kobiet udział bierze 40 skoczkiń, co oznaczało brak awansu dla dwóch pań. We wtorkowej sesji kwalifikacyjnej Czeszka Barbora Blazkova nie pojawiła się na starcie, a Lidiia Iakovleva została zdyskwalifikowana za nieprawidłowy kombinezon. Tym samym wyłonione zostały nazwiska czterdziestu zawodniczek, które miały brać udział w środowym konkursie. Na liście startowej zabrakło Polek.

Środowy konkurs miał rozpocząć się o 11.15. Początkowo, był opóźniany w celu znalezienia możliwości przeprowadzenia zawodów na Vogtland Arenie. Ostatecznie, po upływie niemal godziny, organizatorzy zdecydowali się odwołać zawody.

W klasyfikacji końcowej cyklu na pierwszym miejscu uplasowała się Sara Takanashi (460 pkt). Tuż za nią znalazła się Ema Klinec (265 pkt), a podium uzupełniła Maren Lundby (260 pkt). Tylko jedna Polka zdołała zdobyć punkty w konkursach LGP w tym sezonie. Kinga Rajda cykl zakończyła na 46 miejscu. 22 latka zaledwie raz zdołała zakwalifikować się do drugiej serii zawodów i zdobyła 4 punkty (27 miejsce w Hinterzarten).

Klasyfikacja końcowa Letniej Grand Prix kobiet 2018

Sezon zimowy rozpoczyna się 30 listopada konkursem Pucharu Świata w Lillehammer. Na zmagania najlepszych skoczkiń na świecie musimy poczekać aż 59 dni.