Nejc Dezman – ostatni skok

Nejc Dezman

Słoweński skoczek Nejc Dezman zakończył karierę. Były Mistrz Świata Juniorów swój ostatni skok oddał po zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju. 

Nejc Dezman jest jednym z kilku Słoweńców, którzy zdecydowali tego lata o rezygnacji z kontynuowania kariery. W podobnym momencie z uprawiania skoków narciarskich zawodowo zrezygnowali Robert Kranjec, Tomaz Naglić oraz Andraz Pograjc. 

Były Mistrz Świata Juniorów z Erzurum 2012 swój ostatni skok oddał na skoczni w Kranju. – Przed skokiem w Kranju byłem dużo bardziej zestresowany niż na normalnych zawodach. Miałem parę łez w oczach. Przed lądowaniem lekko zacząłem się trząść – podsumował wydarzenia w Kranju Nejc Dezman.

Słoweniec nie ukrywa powodów, przez które zrezygnował z dalszego uprawiania skoków narciarskich. – Przyczyną nie jest kontuzja pleców. Z nimi już nie mam problemów. Jeśli jesteś sportowcem to bardzo szybko odczuwasz, że coś dzieje się nie tak. W skokach narciarskich jeśli nie potrafisz się zakwalifikować do czołowej dwudziestki w Pucharze Świata to musisz walczyć o przetrwanie. Mieszkam z Kati w apartamencie i potrzebujemy sporo pieniędzy, żeby się utrzymać – zdradził przyczyny zakończenia kariery Dezman.

Dezman nie ma sprecyzowanych planów na kolejne lata. – Nie wiem konkretnie, co będę robić. Najpierw z pewnością spróbuję dokończyć studia. Przede mną jeszcze rok nauki i obrona dyplomu – zakończył rozmowę Nejc Dezman.

źródło: siol.net
fot. Nejc Dezman || Ailura, CC BY-SA 3.0 AT