Czy skoczkowie interesują się jedynie sportem? Nic bardziej mylnego! Wielu z nich realizuje się również na innych płaszczyznach. Na jakich? Spieszymy z odpowiedzią! 

Jako, że już dziś rozpoczęliśmy dziesięciodniową rywalizację w Norwegii, przenieśmy się do Tromsø. Właśnie tam, 4 lipca 1995 roku, na świat przyszedł Johann Andre Forfang – drużynowy złoty medalista Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich z 2016 roku i drużynowy srebrny medalista z Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2017 roku. Skoczek prowadzi własny kanał na YouTube, na którym możemy obejrzeć krótkie filmy jego produkcji. Dotyczą m.in. przygotowań do konkursów i czasu wolnego kadry norweskiej. Dzisiejsza piosenka NARCIARSKIEJ PLAYLISTY pochodzi z jednego z filmów Johanna Forfanga (A WEEK IN OBERHOF).

#16 NARCIARSKIEJ PLAYLISTY: Sunset Lover – PETIT BISCUIT

Jakie zainteresowania mają inni skoczkowie? Austriak, Gregor Schlierenzauer, interesuje się modą, muzyką, filmami, podróżami i fotografią. W 2011 roku, do sklepów trafiła zaprojektowana przez niego kolekcja przy współpracy z Red Bullem. Ubrania można kupić także na oficjalnej stronie. Skoczek prowadzi bloga i fotobloga, na którym możemy znaleźć zdjęcia jego autorstwa.

Świat naszej reprezentacji również nie kończy się na samych skokach narciarskich. Dawid Kubacki pasjonuje się modelarstwem. Składa samoloty, szybowce, helikoptery i samochody. Od dzieciństwa sklejał modele, a w latach późniejszych zaczął zajmować się także modelami sterowanymi. Z kolei Maciej Kot interesuje się motosportem. Skoczek nie tylko ogląda, ale również okazjonalnie startuje w rajdach.

Jak widać, pasja niejedno ma imię. Warto czasem odpocząć od skoków… chociażby słuchając naszej narciarskiej playlisty!