Peter Prevc i Daniel Andre Tande wracają do zdrowia!

Daniel Andre Tande - Oslo 2018

Peter Prevc wraca do zdrowia po operacji kontuzjowanej kostki. Do skoków wróci prawdopodobnie pod koniec września. Na skoczni pojawił się natomiast Daniel Andre Tande.

Peter Prevc w kwietniu przechodził operację lewej kostki. Zabieg miał usprawnić jego ruchliwość. Prevc zaczął trenować zbyt szybko, co spowodowało obrzęk kostki i kłopoty podczas próby powrotu do formy. Pojawił się stan zapalny. Kolejną operację najlepszy słoweński skoczek przebył w lipcu. Wówczas chirurdzy przeprowadzili artroskopię kostki.

W rozmowie z portalem siol.net utytułowany skoczek zwrócił uwagę, że nadal występuje obrzęk. – W tym momencie nie jest ważne jak duży jest obrzęk. Najważniejsze jest, aby kostka funkcjonowała prawidłowo – powiedział najstarszy z braci Prevców. – W zeszłym tygodniu udało mi się wykonać pierwsze normalne kroki. Kolejne etapy będę zdobywać stopniowo.

O terminie powrotu do treningów na skoczni Peter Prevc powiedział krótko: Bardzo trudno przewidzieć kiedy dokładnie to nastąpi, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pod koniec września będzie można mnie zobaczyć na skoczni.

26-latek niedawno po raz pierwszy został ojcem. Redaktor siol.net zapytał się również o to, jak skoczek odnajduje się w roli ojca. – Staram się pomagać przy dziecku i nie jest to trudne. Na szczęście wszystko odbywa się bez większych kłopotów, dlatego śpię spokojnie – odpowiedział Prevc.

Po poważnych problemach zdrowotnych na skoczni pojawił się Daniel Andre Tande. Norweg cierpiał na chorobę Stevensa-Johnsona wywołany prawdopodobnie zażyciem antybiotyku przeciwko infekcji bakteryjnej. Na szczęście odpowiednia reakcja skoczka i szybka pomoc medyczna pozwoliła pokonać chorobę.

Tande rozpoczął już przygotowania do sezonu zimowego. Obecnie nie znajduje się w najlepszej formie. Mistrz Świata w Lotach Narciarskich stwierdził, że w tej chwili najważniejszy jest powrót na skocznie. Następnie chce skupić się na wypracowaniu odpowiedniej bazy fizycznej, aby być gotowym na początek sezonu zimowego.

Do jego rozpoczęcia zostało zaledwie 78 dni. Najlepsi skoczkowie świata 17 listopada zainaugurują sezon na skoczni w Wiśle-Malince. Pierwszym konkursem tradycyjnie będzie rywalizacja drużynowa, natomiast dzień później rozegrane zostaną zawody indywidualne.

 

Fot. Anna Nagel || Skijumpingzone.pl