Peter Prevc kontuzjowany. Słoweniec będzie pauzował przez najbliższy miesiąc

Najlepszy słoweński skoczek, Peter Prevc, nabawił się kontuzji. W kwietniu przechodził operację lewej kostki. Zabieg miał usprawnić jego ruchliwość. Prevc zaczął jednak trenować zbyt szybko, co spowodowało obrzęk kostki i problemy podczas dalszych przygotowań do sezonu. 

Peter Prevc w wywiadzie dla siol.net przyznał, że mimo ostrzeżeń lekarzy wznowił regularne treningi krótko po operacji. Nie czułem żadnego bólu, więc trenowałem w pełni. Niestety wystąpiły stany zapalne. Teraz jestem zmuszony czekać, aż wszystko się uspokoi. 

Ból kostki pojawił się dopiero po kilku tygodniach od zabiegu. Skoczek nie spodziewał się, że wystąpią jakiekolwiek komplikacje. Kiedy dużo trenujesz i nie ma żadnej reakcji następnego dnia, trenujesz jeszcze mocniej. Byłem bardzo entuzjastycznie nastawiony. Okazało się, że sam siebie oszukałem -powiedział Prevc.

Przez najbliższe 14 dni nie ma mowy o jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Peter Prevc jest w stałym kontakcie z lekarzem i przechodzi specjalną kurację. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, za miesiąc Słoweniec będzie mógł wrócić na skocznię. Ze względu na możliwość wznowienia urazu, Prevc prawdopodobnie nie weźmie udziału w letnich konkursach i skupi się na regeneracji zdrowia. Zimowe rozgrywki są dla niego ważniejsze.

W tym samym czasie, słoweńska drużyna narodowa pod wodzą nowego trenera rozpoczęła kolejną część przygotowań do sezonu letniego. Po treningu fizycznym przyszedł czas na doskonalenie techniki skakania, na 60- i 80-metrowej skoczni w Planicy.

Dobrze się poznaliśmy, zawodnicy mieli również warsztaty do przygotowania mentalnego. Nadal skaczą z dostosowanym sprzętem, tj. krótszymi nartami i węższymi koszulkami. Celem tego rodzaju pracy jest poprawienie jakości wybicia – powiedział trener Gorazd Bertoncelj. 

fot. Instagram, Peter Prevc

źródło: siol.net, dnevnik.si