Peter Prevc: „Na szczycie nie ma miejsca na takie błędy”

peter prevc

Peter Prevc weekend w Rosji może zaliczyć do udanych. W obu konkursach zakończył zmagania w pierwszej “10”. W sobotę miał sporą szansę na podium. W pierwszej serii skok na odległość 133,5 metra pozwolił mu na objęcie prowadzenia. W drugiej uzyskał zaledwie 123 metry i ostatecznie zajął 8. lokatę.

Jestem bardzo zadowolony z tego osiągnięcia. Po piątkowym treningu i kwalifikacjach nie mogłem się spodziewać, że będę w pierwszej dziesiątce. Pozostaje lekkie rozczarowanie, ponieważ zepsułem swój skok w drugiej serii – powiedział najstarszy z braci Prevc po sobotnich zmaganiach.

W pierwszej serii mój skok był bardzo dobry, warunki były doskonałe, ale w drugiej próbie popełniłem drobny błąd, a na szczycie nie ma miejsca na takie błędy – wyjaśnił 27-latek.

W sobotę najlepszy był Yukiya Sato, dla którego była to pierwsza wygrana w karierze w Pucharze Świata. Na drugim miejscu był Niemiec Karl Geiger, a podium uzupełnił Philipp Aschenwald z Austrii.

Podczas weekendu w Niżnym Tagile swój dorobek punktowy powiększyli jeszcze Anze Lanisek oraz Timi Zajc, chociaż ten drugi jedynie w niedzielę. Do sobotniego konkursu, ku zaskoczeniu kibiców, nie udało mu się uzyskać kwalifikacji.

Do udanych, może zaliczyć także weekend w Rosji Gregor Schlierenzauer. W niedzielę znalazł się poza czołową “30”, ale w sobotę otarł się o podium, zajmując 4. miejsce i tracąc do 3. jedynie 0,4 punktu. Tym samym był to najlepszy występ Austriaka od stycznia 2017 roku, kiedy to w Willingen zajął 7. miejsce. Na podium natomiast ostatni raz stał właśnie w Niżnym Tagile, w 2014 roku.

na zdjęciu: Peter Prevc || Anna Nagel, www.skijumper.pl