Peter Prevc powrócił na skocznię

peter prevc

Jeden z liderów słoweńskiej kadry – Peter Prevc – powrócił do treningów na skoczni. Przerwa zawodnika wymuszona była kilkumiesięczną rehabilitacją po kontuzji kostki.

Kadra A Słowenii przebywała na obozie szkoleniowym w Innsbrucku oraz Garmisch-Partenkirchen i Oberstdorfie. W Niemczech oraz Austrii przygotowują się do inauguracji Pucharu Świata w Wiśle (16-18 listopada). Obserwuje ich trener – Gorazd Bertoncelj – który musi podjąć decyzję o tym, kto znajdzie się w wyjściowym składzie pierwszego konkursu. Oficjalna informacja o zawodnikach, którzy udadzą się do Polski znana będzie najpóźniej 8 listopada. W treningach bierze również udział dotychczasowy lider słoweńskiej kadry – Peter Prevc.

Obecnie nie wiadomo, czy najstarszy z braci Prevc znajdzie się w kadrze zgłoszonej na zawody inauguracyjne. Jego miejsce może zająć m.in. Zak Mogel, który powiększył limit Słoweńców, dzięki dobrym występom w sezonie letnim. Wielką niewiadomą jest również stan zdrowia Petera. Obecnie, nie odczuwa on bólu w operowanej kostce. Trener Bertoncelj nie ocenił jeszcze jego formy. – Wszystko wygląda obiecująco. Trudno jednak powiedzieć coś konkretnego, po sesji pięciu treningów. Peter oddał pierwszy skok 10 dni temu. Planujemy jeszcze cztery kolejne serie treningowe – powiedział słoweński szkoleniowiec.

Gorazd Bertoncelj dodał również, że Peter odstaje nieco od reszty zespołu. Musi przez to skakać z niższej belki. Obecnie, jego głównym zadaniem jest poprawa elastyczności ciała i oddanie od 50 do 70 w pełni poprawnych prób. 

Pewne jest, że na zawody inauguracyjne nie pojedzie Tilen Bartol, który ciągle jest w fazie rehabilitacji. Być może, wróci on do rywalizacji w grudniu. Po obozie w Oberstdorfie, Słoweńcy powrócą do domu. Będą tam trenować na obiektach w Kranju i Planicy.

fot.: Instagram – Peter Prevc
źródło: www.siol.net