Peter Prevc: “Problemy z kostką są już wyeliminowane”

peter prevc

Nie powinna nas dziwić częsta obecność Petera Prevca podczas letnich konkursów skoków narciarskich. Zawodnik z Kranju już dziś zapowiada uczestnictwo w jak największej liczbie zawodów. Z kontuzjowaną niedawno kostką jest już wszystko w porządku, więc słoweński skoczek będzie mógł w pełni przygotować się do zimowego sezonu.

Letnie Grand Prix to nie jedyny cykl zawodów, w którym możemy oglądać słoweńskiego mistrza. Kilka dni temu wziął udział w zmaganiach Pucharu Kontynentalnego. Na inaugurację, która odbyła się w jego rodzinnej miejscowości, zajął odpowiednio 5. i 7. miejsce.

Są dni kryzysu, ale ogólnie jestem zadowolony. Problemy z kostką są już wyeliminowane. Wiem jak się przygotować – mówi gotowy do sezonu Peter Prevc.

Ku uciesze polskich fanów, Peter Prevc na pewno pojawi w rozpoczynających tegoroczną edycję Letniego Grand Prix – konkursach w Wiśle. Wiele wskazuje na to, że Prevc, który dotychczas zwyciężył tylko w jednym konkursie letniego cyklu, będzie startował znacznie częściej. – W pierwszych dwóch etapach na pewno wystąpię. Oczywiście liczyć będzie się forma. W planie mam wyjazd do Courchevel i Zakopanego. Ciężko powiedzieć, czy polecę do Hakuby. W Hinzenbach i Klingenthal na pewno mnie nie zabraknie! – kończy zdeterminowany Peter Prevc.

Ostatni raz Peter Prevc stanął na podium LGP w 2016 roku. W Hinzenbach i Klingenthal dwukrotnie zajmował 3. miejsce, a triumfatorem tych zawodów okazywał się Polak – Maciej Kot.