Peter Prevc wraca do formy. “Najtrudniejsza część przygotowań już za nami”

Peter Prevc wraca do formy

Pod koniec maja Słoweńska Federacja Narciarska przyznała nagrody wszystkim zawodnikom, którzy w poprzednim sezonie stawali na podium Pucharu Świata. Wśród nich był Peter Prevc, który mówi, że najtrudniejsza część przygotowań do nowego sezonu jest już za nim. Wszystko idzie zgodnie z planem. Trening siłowy niedługo zostanie zastąpiony treningami na skoczni.

Peter Prevc wraca do formy. – Trenujemy od miesiąca, najtrudniejsza część przygotowań już za nami. W kolejnych tygodniach zaczniemy treningi na skoczni – powiedział Peter Prevc, który w przeciwieństwie do ubiegłego roku nie odniósł żadnych kontuzji. – Mogę spokojnie ukończyć cały program przygotowań. Bardzo mnie to satysfakcjonuje – powiedział 26-latek Słoweńskiej Agencji Prasowej.

Przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu, młody tata i jego rodzina wyjechali na wspólne wakacje. Peter Prevc, jego partnerka Mina Lavitzar i ich synek – Ludwik odpoczywali we Włoszech. 

Zobacz również: Peter Prevc został ojcem

Dla małego Ludwika była to pierwsza tak długa podróż. Jak powiedział Peter, dla niego to również było szczególne wyzwanie. – Jestem przyzwyczajony do siedzenia w samochodzie i prowadzenia samochodu przez pięć lub sześć godzin bez przerwy, ale z dzieckiem podróż wygląda inaczej. Trzeba się zatrzymywać, robić przerwy. Łatwo się dostosowałem – mówi Peter Prevc.

Gala rozdania nagród to wieczór, podczas którego zamiast kombinezonu wkłada się garnitur. Peter Prevc przyznaje, że lubi uczestniczyć w takich wydarzeniach w dobrym towarzystwie. – Jeżeli jest dobra atmosfera, towarzystwo i rozmówcy, wtedy bardzo chętnie uczestniczę w takich wydarzeniach.

fot. Peter Prevc || Anna Nagel, www.skijumper.pl
źródło: 24ur.com