Peter Riedel odsłania tajniki skoczni z całego świata. Premiera filmu jeż we wrześniu

Peter Riedel

Najpiękniejsze skocznie na świecie są fascynującymi, technicznymi arcydziełami sportów zimowych. Peter Riedel zna wszystkie na wylot. Jako wszechstronny projektant zaawansowanych systemów torów najazdowych podróżuje po świecie skoków narciarskich około 300 dni w roku – i ma wiele do pokazania i opowiedzenia.

Historia sukcesu inżyniera budownictwa i przedsiębiorcy z Tellerhäuser rozpoczęła się w 2005 r. od małej firmy budowlanej. W tym czasie syn Eberharda Riedla, utytułowanego narciarza NRD, zarabiał tworząc małe projekty budowlane. Ścieżkę do sportu ułatwił mu ojciec, więc niedługo Peter Riedel zrealizował pierwsze projekty w obszarze skoków narciarskich. Firma budowlana z Raschau szybko stała się poszukiwaną na całym świecie firmą produkującą sprzęt do skoków narciarskich i systemów torów lodowych.

Co dokładnie robi ten Peter Riedel? Pytanie, które porusza i męczy wielu ludzi, kiedy słyszą, czytają lub widzą coś o Peterze Riedelu . Dzięki swojej firmie z Raschau, niestrudzony przedsiębiorca stworzył własny system torów najazdowych, zamontowanych już na 61 skoczniach narciarskich na całym świecie.

Kiedy jestem w domu lub w drodze, jak niedawno, zawsze pojawiają się pytania jak to działa, gdzie byliśmy ostatnio i jaka na następna skocznia jest w planach. W związku z tym zrodził się pomysł żeby odpowiedzieć na te wszystkie pytania w większej skali – za pośrednictwem filmu. – powiedział Peter Riedel. To wszystko doprowadziło do tego, że 18 września w Schwarzenberg, odbędzie się premiera filmu poświęconego firmie Petera Riedla.

Po raz pierwszy, na dużym ekranie, wyświetlane będą fascynujące zdjęcia niektórych z najpiękniejszych skoczni narciarskich na świecie. Peter Riedel jest nie tylko twórcą zaawansowanych technologicznie torów najazdowych, ale również świetnym menedżerem, fotografem, a teraz także reżyserem! Od 2015 roku dokumentuje, to co czyni jego firma. I tak, we współpracy z kamerzystą Arisem Bibudisem z Chemnitz, pojawiły się imponujące materiały, które po zmontowaniu dały wspaniały i niepowtarzalny efekt. Między innymi pokazują wzgórza Innsbrucka i Bischofshofen w Austrii, Oslo i Vikersund w Norwegii, w niespotykany dotąd sposób. Odnosząc się zawsze do tego, które tory lodowe – w dosłownym tego słowa znaczeniu – stworzył Peter Riedel. Przelot nad obiektami umożliwił ukazanie zapierających dech w piersiach widoków i perspektyw.

Premierowy wieczór będzie prowadzony przez dziennikarza sportowego Michaela Drevenstedta. Na premierę, która odbędzie się 18 września o 20:00 w kinie Ring w Schwarzenberg, wstęp jest bezpłatny. Z 226 dostępnych miejsc, większość jest już zarezerwowana.

źródło: www.freiepresse.de / www.facebook.com/PeterRiedelSportsTechnology