PK Brotterode: Dwóch Polaków na podium!

W sobotę i niedzielę rozegrano konkursy Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Na skoczni o rozmiarze 117 metrów rywalizowało pięciu Polaków. W niedzielnych zmaganiach dwóch reprezentantów Polski zajęło miejsca na podium. Paweł Wąsek był drugi, a Stefan Hula trzeci.

W sobotnim konkursie najlepszy był Rok Justin. Słoweniec wyprzedził o 2,1 pkt Ulricha Wohlgenannta. Na trzecim miejscu zawody ukończył Andreas Granerud Buskum z Norwegii. Tuż za podium uplasowali się Cene Prevc, Clemens Aigner i Markus Schiffner. Polacy spisali się słabo. Najlepszy był Paweł Wąsek, który zajął 15. lokatę. W drugiej serii walczył również Maciej Kot, ale zakończył konkurs na 30. miejscu. Pozostali Polacy nie zdobyli punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. Kacper Juroszek był 37., a Adam Niżnik 44. O pechu może mówić Stefan Hula, gdyż sędziowie dopatrzyli się nieprawidłowości w jego kombinezonie i na liście wyników przy jego nazwisku pojawiło się DSQ.

Niedzielne zawody okazały się o wiele bardziej szczęśliwe niż sobotnie. Wygrał Joacim Oedegaard Bjoereng, ale podium uzupełnili Paweł Wąsek i Stefan Hula. W czołówce uplasowali się także Cene Prevc, Rok Justin i Luca Roth. W niedzielnym konkursie najdalej skakał Roth (117,5 i 118 m), ale po odliczeniu punktów za korzystne warunki wietrzne zajął dopiero szóstą pozycję. W drugiej serii skakał też Maciej Kot, który ukończył zawody na 15. miejscu. Niewiele zabrakło Adamowi Niżnikowi do awansu do zdobycia punktów COC. Polak zajął 31. miejsce, a do Cestmira Koziska i Dominika Petera stracił tylko 1,2 pkt. Kacper Juroszek był 35.

Kolejne zawody COC odbędą się w przyszły weekend. Skoczków czeka długa podróż do Stanów Zjednoczonych, gdzie od 15 lutego będą rywalizować na słynnej Cooper Peak w Iron Mountain.