PK w Brotterrode: Hessler i Kablukova triumfują w ostatnich zawodach sezonu

FIS Cup

Pauline Hessler wygrała sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w Brotterrode. Ksenia Kablukova triumfowała podczas niedzielnej rywalizacji. W zawodach nie wystartowały reprezentantki Polski.

W sobotę, Niemka Pauline Hessler prowadziła już po pierwszej serii, w której uzyskała 107,5 metra, co dawało jej 115,2 pkt. 5,2 pkt mniej zgromadziła Rosjanka – Irma Makhina (108 m). W finale Hessler dołożyła 101,5 metra i wygrała z dorobkiem 220,9 pkt. Na 2. miejsce wskoczyła czwarta po pierwszej rundzie – Ksenia Kablukova z Rosji, która skoczyła 100 i 103,5 metra. Jej strata wyniosła 3,6 pkt. Podium uzupełniła Jerneja Repinc Zupanić. Słowenka uzyskała 101,5 i 105,5 metra. W czołowej szóstce rywalizację ukończyły Pia Lilia Kuebler, Irma Makhina i Michelle Goebel.

W niedzielę, Ksenia Kablukova prowadziła już po pierwszej serii, w której uzyskała 105,6 pkt. 0,9 pkt mniej zgromadziła zajmująca 2. pozycję – Pauline Hessler (104 m). W finale Kablukova dołożyła 105 metrów, co dało jej triumf z notą 206 pkt. Na 2. miejscu rywalizację ukończyła Hessler, która w drugim skoku lądowała na 94 metrze i 50 centymetrze. Jej strata wyniosła 14,4 pkt. Podium uzupełniła druga z Niemek – Pia Lilian Kuebler (102 m; 99 m). Czołową szóstkę uzupełniły: Josephin Laue (Niemcy), Pia Mazi (Słowenia) oraz Astrid Norstedt (Szwecja).

W Brotterrode oglądaliśmy ostatnie zawody pań w tegorocznej edycji Pucharu Kontynentalnego. Triumfatorką cyklu została zwyciężczyni niedzielnych zmagań. Dorobek Rosjanki wyniósł 385 pkt. Najwyżej z Polek sklasyfikowano Kingę Rajdę, która zajęła 24. lokatę.