PK Czajkowski: Paweł Wąsek pierwszy i trzeci na treningach!

Paweł wąsek

Paweł Wąsek wygrał i był trzeci w treningach przed konkursami Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim. Triumfatorem pierwszego treningu był Słoweniec Aljaz Osterc.

W piątkowe popołudnie w Czajkowskim (HS-102) rozegrano dwie serie treningowe przed zawodami kończącymi sezon Pucharu Kontynentalnego. Na liście startowej zawodów znalazło się 47 nazwisk, jednak na skoczni nie pojawili się w piątek Viktor Polasek i Roman Siergiejewicz Trofimow.

W pierwszej serii treningowej najlepszy był Aljaz Osterc. Słoweniec wylądował na 90. metrze. Tuż za nim uplasował się młodziutki Danił Sadriejew z Rosji. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Pawła Wąska. W czołówce znaleźli się także Aleksander Zniszczoł, David Haagen i Luca Roth. Andrzej Stękała zakończył trening na 8. miejscu, Klemens Murańka był 26., a Przemysław Kantyka 30.

W drugim treningu najlepszy skok oddał Paweł Wąsek (100 m). Na drugim miejscu znalazł się Andreas Granerud Buskum, a trzeci był Aleksander Zniszczoł ex aquo z Andreasem Wankiem. Na kolejnych miejscach uplasowali się Luca Roth i Andrzej Stękała. Klemens Murańka zajął 14., a Przemysław Kantyka 18. miejsce.

Wyniki treningów COC w Czajkowskim

Sobotni konkurs rozpocznie się o godzinie 14.00 (czasu polskiego). Godzinę wcześniej zaplanowano start serii próbnej.