PK w Engelbergu: Aschenwald zwycięża, dwóch Polaków z punktami

Aschenwald

Philipp Aschenwald zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Podium piątkowych zawodów uzupełnili Anze Lanisek i Markus Schiffner. W zmaganiach punktowało dwóch Polaków.

Czwartkowa oraz piątkowa rywalizacja w Engelbergu była szczególnie ważna dla niektórych zawodników. Część z nich, jak np. Austriacy, walczyli w niej o nominację do kadry, która weźmie udział w Turnieju Czterech Skoczni. 

Po pierwszej serii piątkowych zmagań na czele stawki znajdował się Philipp Aschenwald. Za jego plecami znajdowali się Markus Schiffner i Anze Lanisek. Poniżej przeciętnej zaprezentowali się Biało-Czerwoni:

  • Klemens Murańka – 29. pozycja
  • Andrzej Stękała – 30. pozycja
  • Przemysław Kantyka – 32. pozycja
  • Paweł Wąsek – 35. pozycja
  • Tomasz Pilch – 40. pozycja

Zobacz pełne wyniki I serii konkursowej

Ostatecznie, trójka znajdująca się po pierwszym skoku na podium nie zeszła z niego. Najlepiej zaprezentował się Philipp Aschenwald. Drobne zmiany dokonały się za jego plecami – Anze Lanisek zakończył zmagania na 2. lokacie, a Markus Schiffner doskoczył do 3. miejsca. W czołowej szóstce znaleźli się również Shohei Tochimoto, Andreas Alamommo oraz Rok Justin. Rywalizację na 27. pozycji zakończył Klemens Murańka. Andrzej Stękała był 29. 

Zobacz pełne wyniki konkursu

Liderem Pucharu Kontynentalnego pozostał Robin Pedersen, który rywalizował będzie w Turnieju Czterech Skoczni. Za jego plecami znajdują się Marius Lindvik oraz Markus Schiffner. Najlepszy z Polaków – Aleksander Zniszczoł – zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. 

Klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego 

Kolejne zmagania “drugoligowców” odbędą się w Niemczech. Puchar Kontynentalny zawita do Klingenthal, po Nowym Roku – 5 i 6 stycznia 2019.

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl