PK w Engelbergu: Triumf Jakuba Wolnego!

W niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego najlepszy okazał Jakub Wolny, tuż za nim uplasowali się Tilen Bartol i Gregor Schlierenzauer.

Liderem po pierwszej serii był Maximilian Steiner, jego skok zakończony na 134. metrze dał mu ponad 10 punktową przewagę nad drugim Clemensem Leitner. Trzeci na półmetku zmagań był Manuel Fettner. Awans do rudny finałowej wywalczyło 5 Polaków, ta sztuka nie udała się jedynie Arkadiuszowi Jojko, który uplasował się na 47. miejscu.

W rudzie finałowej najdalej lądował Jakub Wolny. Jego skok na 133,5 metra dał mu w sumie 141 punktów. Ta zdobycz okazała się wystarczająca, aby Polak awansował z 6. miejsca na najwyższy stopień podium. Drugie miejsce przypadło Słoweńcowi Tilenowi Bartol, a trzeci ostatecznie był Austriak Gregor Schlierenzauer. Lider po pierwszej serii, Steiner skoczył jedynie 121 metrów i tym samym znalazł się poza podium. Wśród polskich zawodników w TOP “10” znalazł jeszcze się Paweł Wąsek, który zajął 9 lokatę. Tomasz Pilch wywalczył 12. miejsce. W trzeciej “10” zmagania zakończyli 22. Stefan Hula i 29. Jarosław Krzak.

Jutro drugi dzień zmagań Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Start pierwszej serii o godzinie 11:00.