PK w Iron Mountain: Paweł Wąsek na podium sobotnich zawodów!

Clemens Aigner wygrał sobotnie zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. W amerykańskim Iron Mountain na podium znalazł się też Polak – Paweł Wąsek!

Liderem na półmetku zawodów był Clemens Aigner z Austrii, który uzyskał 133 metry z notą 140,3 pkt. 10,3 pkt mniej zgromadził zajmujący 2. pozycję – Martin Hamann z Niemiec (130 m). Czołową trójkę uzupełniał Lovro Kos ze Słowenii.

W pierwszej dziesiątce uplasował się też Paweł Wąsek (130 m) i Maciej Kot (128,5 m). Awans do serii finałowej wywalczył ponadto Stefan Hula (125 m) i Kacper Juroszek (110,5 m).

Drugą rundę rozpoczął 30. po pierwszej serii – Kacper Juroszek. 18-latek poszybował na 108 metr, co dało finalnie 29. miejsce.

Jako 14. od końca skakał Stefan Hula. Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Lotach i Zimowych Igrzysk Olimpijskich z 2018 roku uzyskał 128 metrów dającym ostatecznie 11. lokatę.

Swoją odległość poprawił też Maciej Kot, który w drugiej rundzie skoczył 129,5 metra. Tym samym dwukrotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata uplasował się na 8. pozycji.

Seria finałowa była znakomita dla triumfatora niedzielnego konkursu z Brotterrode – Pawła Wąska. 20-latek lądował na 135. metrze, co było najlepszym skokiem dnia. Polak przez długi czas mógł cieszyć się prowadzeniem, lecz nie udało mu się wygrać drugich zawodów z rzędu. Z notą 247 pkt zajął 2. lokatę.

Prowadzenie utrzymał z kolei Clemens Aigner (129,5 m), który pokonał najlepszego z Polaków o 17,7 pkt. Na podium znalazł się też drugi z Austriaków – Markus Schiffner (128,5 m; 133 m).

Czołową szóstkę uzupełnili: Martin Hamann, Moritz Baer i Lovro Kos.