PK w Iron Mountain: Triumf Aignera. Przeciętni Polacy

Clemens Aigner

Clemens Aigner wygrał niedzielne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain. Najlepiej z Polaków spisał się Paweł Wąsek.

Liderem na półmetku zawodów był Lovro Kos. Słoweniec uzyskał 141,5 metra, co dawało mu 135,6 pkt. 14,6 pkt mniej zgromadził zajmujący 2. pozycję – Clemens Aigner (144 m). Czołową trójkę uzupełniał drugi z Austriaków – Markus Schiffner (129,5 m).

Najlepszy z Polaków, Paweł Wąsek, uzyskał 115,5 metra, co plasowało go na 15. lokacie.

Do drugiej serii awansowali wszyscy polscy skoczkowie. Oprócz Wąska tej sztuki dokonali: Stefan Hula (118,5 m), Kacper Juroszek (122,5 m) i Maciej Kot (112,5 m), którzy zajmowali 20., 21. i 22. pozycję.

W finale znacznie słabiej poszybował Maciej Kot. 108 metrów dało dwukrotnemu zwycięzcy konkursów Pucharu Świata 26. miejsce. Dwie pozycje wyżej został sklasyfikowany Kacper Juroszek, który w drugiej próbie wylądował na 110 metrze.

Runda finałowa nie była udaną dla Stefana Huli, który tym razem skoczył 109 metrów, co dało 22. pozycję.

Najlepszym z Polaków pozostał więc Paweł Wąsek. Drugi skoczek wczorajszych zawodów wylądował w drugiej próbie na 115 metrze i z notą 176,1 pkt zajął 17. miejsce.

Po zwycięstwo sięgnął z kolei Clemens Aigner. Austriak uzyskał w finale 136 metrów i wygrał z dorobkiem 235,5 pkt. Tuż za nim uplasował się Markus Schiffner (128,5 m), który stracił do swojego rodaka 16 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Lovro Kos (115,5 m).