PK Lahti: Leitner ponownie najlepszy, Paweł Wąsek na podium

Paweł Wąsek

Austriacki skoczek Clemens Leitner ponownie okazał się najlepszym zawodnikiem Pucharu Kontynentalnego w Lahti. Na najniższym stopniu podium stanął Paweł Wąsek. 

Tak samo, jak w sobotę, tak i podczas niedzielnego konkursu Clemens Laitner pewnie wygrał zawody. Skoki na odległość 125,5 i 127,5 metrów dały mu pewny triumf i umocniły na pozycji lidera klasyfikacji ogólnej Pucharu Kontynentalnego. Na podium zawodów stanęli także Lovro Kos i Paweł Wąsek.

Z 4 polskich zawodników zgłoszonych do konkursu, 3 wywalczyło awans do serii finałowej. Ta sztuka nie udała się debiutującemu Arkadiuszowi Jojko, który zajął 40. miejsce. Na półmetku rywalizacji 2 biało-czerwonych uzyskało wynik  w pierwszej “10”. Paweł Wąsek był 5., a Stefan Hula 8. Zajmujący 17. lokatę Andrzej Stękała, w finale po skoku zakończonym na 116. metrze, spadł o kilka “oczek” i ostatecznie był 23.

Stefan Hula w finale również spisał się nieco gorzej, ale próba na 117. metr pozwoliła mu na zajęcie 10. miejsca. Paweł Wąsek po finałowym skoku, zakończonym na 118. metrze awansował i wywalczył miejsce na podium.