PK w Lillehammer: Marius Lindvik zwycięża. Zniszczoł czwarty!

W niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer zwyciężył drugi raz z rzędu Marius Lindvik. Na drugim i trzecim miejscu pojawili się Constantin Schmid i Markus Schiffner. Tuż za podium znalazł się Aleksander Zniszczoł.

Podobnie jak w sobotę, na liście startowej konkursu na Lysgardsbakken (K 123, HS 140) pojawiło się 69 zawodników. Poza skoczkami, którzy znani są z “drugoligowych” występów, na arenie w Lillehammer widzieliśmy osoby, które przyjechały do Norwegii, by wypełnić lukę po odwołanych konkursach PŚ w Titisee-Neustadt. Byli to m.in. Mackenzie Boyd-Clowes i Kevin Bickner.

Rywalizacja rozpoczęła się z 13. belki startowej. Jury konkursu zmieniało ją na 12. oraz 11. i 10. W związku z tym, część zawodników już na starcie otrzymała 18 punktów bonusu za obniżony rozbieg. Po pierwszej serii stawce przewodził Constantin Schmid. TOP3 uzupełnili Marius Lindvik i Thomas Hofer. W czołówce uplasowali się także: Eetu Nousiainen, Justin Lisso oraz Robert Kranjec. Zarówno Klemens Murańka, jak i Aleksander Zniszczoł nie ustali swoich skoków. Ten drugi osiągnął imponującą odległość – 139 metrów. Do dalszej rywalizacji zakwalifikowało się dwóch podopiecznych Macieja Maciusiaka.

W drugiej serii zdyskwalifikowany został Rosjanin Maksim Sergeev. Dobry stylowo skok oddał Aleksander Zniszczoł, który poleciał na 135,5 metr. Pozwoliło mu to na zajęcie czwartego miejsca. Swoją świetną formę udowadnia także Amerykanin Kevin Bickner. Zawodnik osiągnął dwie imponujące odległości (139,5 i 137,5 m). Ostatecznie uplasował się na piątej pozycji. Podczas niedzielnej rywalizacji w Lillehammer, najlepiej zaprezentował się Marius Lindvik. Tuż za nim uplasowali się Constantin Schmid i Markus Schiffner. Biało-Czerwoni zajęli następujące miejsca: