PK pań w Notodden: Szwab i Rajda w czołowej dziesiątce

Joanna Szwab

Joanna Szwab i Kinga Rajda zameldowały się w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Kontynentalnego w Notodden. W konkursie najlepiej zaprezentowała się Austriaczka Sophie Sorschag.

Polscy kibice liczyli między innymi na sukces Kingi Rajdy, która w serii próbnej zaprezentowała się najlepiej. Niespełna 19-letnia skoczkini, po pierwszej serii konkursu zajmowała 24. lokatę. Zdecydowanie lepszy skok oddała Joanna Szwab, która plasowała się na 7. miejscu. Awans wywalczyła także Anna Twardosz – 25. po pierwszej serii. 

Tylko jeden skok oddały Nicole Konderla (35. miejsce) oraz Wiktoria Przybyła (39. miejsce). 

Ostatecznie, Kinga Rajda zakończyła zmagania na 8. lokacie. Awans aż o 16 pozycji zapewniła sobie skokiem na 95,5 metra. Oczko niżej zmagania zakończyła Joanna Szwab. Na 27. miejscu rywalizację zakończyła Anna Twardosz.

W Notodden triumfowała Austriaczka Sophie Sorschag. Podium uzupełniły Thea Minyan Bjoerseth z Norwegii oraz Julia Muehlbacher z Austrii. W czołowej szóstce oglądaliśmy także Kristinę Prokopiewą, Jessicę Malsiner oraz Oceane Avocat Gros.

Zobacz też: Pełne wyniki rywalizacji

W przyszłym tygodniu polskie skoczkinie powalczą w Niemczech. Wezmą udział w zmaganiach FIS Cup. Konkursy zaplanowano na 21 i 22 grudnia.

na zdjęciu Joanna Szwab || Emil Bogumił, www.skijumper.pl