PK w Sapporo: Klemens Murańka na podium!

Klemens Murańka

Clemens Leitner wygrał sobotnie zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Na podium wskoczył reprezentant Polski – Klemens Murańka.

Liderem na półmetku zmagań był Klemens Murańka, który uzyskał 135,5 metra. Dało mu to 111,6 pkt. 1,5 pkt mniej zgromadził Austriak – Clemens Aigner (137,5 m).

Ostatecznie Murańka nie zdołał sięgnąć po wygraną. Finałowy skok na 130 metrów dał ostatecznie 2. miejsce z notą 213,8 pkt. 7 oczek więcej zdołał wywalczyć Clemens Letiner, który atakował z 7. lokaty. Austriak uzyskał 134,5 i 137 metrów.

Podium uzupełnił Japończyk – Taku Takeuchi (131,5 m; 130 m).

2. lokaty nie utrzymał Aigner, który w finałowym skoku lądował 18 metrów bliżej i zajął 6. pozycję. Z czołowej trójki wypadł też Ziga Jelar. Słoweniec, który w pierwszej próbie uzyskał 131,5 metra, w drugiej lądował na 119. metrze, co uplasowało go na 9. miejscu.

Na 13. pozycji po pierwszej serii sklasyfikowano Pawła Wąska (123,5 m). W drugiej rundzie Wąsek skoczył jednak 20,5 metra bliżej, co w konsekwencji zepchnęło go na 23. miejsce.

Awansu do serii finałowej nie wywalczył Tomasz Pilch i Kacper Juroszek, którzy zajęli odpowiednio 41. i 44. miejsce.

Kolejna odsłona zmagań w Sapporo w niedzielę o 02:30.