PK Val di Fiemme: Maciej Kot ponownie najlepszy!

Maciej Kot

Tak samo jak w sobotę, również w niedzielę Maciej Kot nie miał sobie równych i wygrał zawody we włoskim Predazzo! Drugie miejsce ponownie przypadło Austriakowi Clemensowi Aignerze, a na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Mark Hafnar. 

Podobnie jak dzień wcześniej, Maciej Kot prowadził już po pierwszej serii. Próba na 103. metr dawała mu pierwsze miejsce i przewagę 2 punktów nad drugim Aignerem. W drugiej rundzie zarówno Polak jak i Austriak oddali skok o długości 104 metrów. Aigner miał doliczonych więcej punktów za wiatr, ale ostatecznie to Kot okazał się najlepszym zawodnikiem dzisiejszego konkursu.

Początkowo 3. miejsce przypadło Amerykaninowi Kevinowi Bicknerowi, jednak ten został zdyskwalifikowany po zawodach i ostatecznie na podium stanął Mark Hafnar ze Słowenii.

Udany weekend zaliczył także Tomasz Pilch, który dzisiaj powiększył swój dorobek punktowy. Skoki na 98 i 95 metrów dały mu 17. pozycję. Dwa oczka niżej uplasował się Stefan Hula, który po skokach 95,5 oraz 99,5 metra zajął 19. miejsce.

Pozostali Polacy zakończyli zmagania po pierwszej serii. Kacper Juroszek zajął 32. miejsce, Andrzej Stękała 42., a Adam Niżnik zakończył zmagania na 64. lokacie.