PK Val di Fiemme: Maciej Kot wygrywa zawody!

maciej kot

W niedzielnych zawodach rozgrywanych we włoskim Val di Fiemme Maciej Kot nie miał sobie równych i pewnie wygrał zawody! Na podium stanęli także Austriak Clemens Aigner oraz Niemiec Moritz Baer. Punkty zdobyło czterech Polaków.

Maciej Kot prowadzenie objął po pierwszej serii. Po skoku na odległość 101 metrów wyprzedzał drugiego Aignera (102 metry) o 0,9 punktu. Trzeci Kevin Bickner (102,5 metra) tracił do Polaka 3,2 punktu. Po drugim skoku, polski skoczek dzięki próbie zakończonej na 104. metrze, powiększył swoją przewagę nad resztą stawki i pewnie wygrał cały konkurs. Clemens Aigner skacząc 103 metry utrzymał pozycję wicelidera. Moritz Baer w finałowej serii oddał najdłuższy skok konkursu (104,5 metra), co pozwoliło mu awansować z 6. miejsca na najniższy stopień podium.

Punkty wywalczyli także:

19. Tomasz Pilch                                                                                                                                                                                  25. Andrzej Stękała                                                                                                                                                                              28. Stefan Hula

Do finału nie zdołał awansować 35. Kacper Juroszek oraz 37. Adam Niżnik.

W niedzielę kolejne zmagania na skoczni normalnej w Predazzo, start pierwszej serii o 9:45.