Planica szykuje się do MŚ 2023

Planica będzie gospodarzem Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2023 r. W nadchodzący weekend 17-19 maja Słoweńcy ugoszczą u siebie delegację FIS, której przedstawią swoją strategię i wizję organizacji imprezy. 

Mistrzostwa zostały przyznane słoweńskiej kandydaturze w maju ubiegłego roku. Trzy miesiące później odbyła się pierwsza wstępna wizyta kontrolna. Teraz przedstawiciele federacji chcą osobiście się przekonać, co konkretnie prezes Słoweńskiego Związku Narciarskiego oraz szef czempionatu – Enzo Smrekar, ma do zaproponowania. Fisowskiej delegacji przewodniczy sekretarz generalny Sarah Lewis. Dziś, w piątek 17 maja, wszyscy udają się do Planicy po wczorajszym spotkaniu na szczycie w stolicy kraju – Ljubljanie.

Podczas koordynacyjnych rozmów mają być poruszane tematy ogólnej współpracy między zainteresowanymi stronami, organizacji działań prasy, transmisji, marketingu, działań promocyjnych oraz szeregu elementów technicznych.

W imieniu FIS głos zabrała wspomniana sekretarz Lewis. – To będą pierwsze mistrzostwa świata w Słowenii. Zaangażowanie organizatorów od momentu wyboru ich kandydatury w zeszłym roku jest godne uwagi. Planica to charakterystyczne miejsce, doświadczone w organizacji mistrzostw w lotach narciarskich oraz tradycyjny gospodarz finałów Pucharu Świata. Teraz przechodzimy do praktycznych szczegółów, niezwykle ważnych w kolejnych latach. Będziemy też omawiać kwestię niezbędnego wsparcia ze strony słoweńskich władz – powiedziała brytyjska przedstawicielka federacji.

Na zakończenie przyszłego sezonu 2019/2020 Planica będzie gościć Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich. Dla Słoweńców to dobra okazja na przetarcie organizacyjnego szlaku i przygotowanie się do większej imprezy.

źródło: insidethegames.biz/fis-ski.com