“Na początku sezonu trzecia lokata jest bardzo dobra”: opinie zawodników po sobotnim konkursie w Wiśle

Za nami pierwsze w sezonie drużynowe zawody Pucharu Świata 2020/2021. Sobota okazała się szczególnie udana dla Austriaków, Niemców oraz Polaków, którzy zakończyli zmagania w czołowej trójce konkursy. Jak rywalizację komentują przedstawiciele reprezentacji?

Wśród osób komentujących sobotni konkurs znalazł się m.in. lider Austriaków, Stefan Kraft. – To świetna skocznia, choć z trudnymi warunkami wietrznymi. Podmuchy mogą bardzo szybko zmieniać swój kierunek. To był dla nas doskonały początek. Oddaliśmy osiem dobrych skoków na naprawdę wysokim poziomie. Gratulacje również dla Niemiec i Polski. To była trudna walka – skomentował Kraft.

Powody nietypowej dyspozycji wyjaśnił również Kamil Stoch. – Dzisiejsze zawody były na naprawdę wysokim poziomie. Jako zespół zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, oddając najlepsze skoki. Myślę, że wykonaliśmy naprawdę dobrą robotę. Na początku sezonu trzecia lokata jest bardzo dobra. Przez całe zawody borykałem się z bardzo silnymi bólami głowy. Chciałem po prostu skakać tak dobrze, jak mogłem, ale była to dla mnie walka z czymś, czego nie mogłem kontrolować. W piątek i sobotę skakałem naprawdę dobrze, więc jestem zadowolony ze swojej formy. Oczywiście jest co poprawiać. Postaram się być lepszy z dnia na dzień, z weekendu na weekend – tłumaczy Kamil Stoch.

Do sobotniego konkursu drużynowego odniósł się także Karl Geiger. Reprezentanci Niemiec zajęli w zawodach drugą lokatę. – To był dla nas wspaniały dzień i naprawdę fajnie było znowu rywalizować. Minęło dużo czasu od ostatnich zawodów, więc byliśmy bardzo podekscytowani. Cieszymy się, że znaleźliśmy się dziś na podium i nie możemy się doczekać niedzieli. Chciałbym w tym sezonie zachować swoje zdrowie i co weekend pokazywać jak najlepsze skoki. W ostatnich tygodniach nie prezentowałem się zbyt dobrze, dlatego teraz jestem naprawdę zadowolony ze swojej formy – komentuje Niemiec.

Pierwszy w sezonie konkurs indywidualny rozpocznie się o 16:00. Godzinę wcześniej zawodnicy przystąpią do serii próbnej.

Źródło: FIS