Poczta Polska wyda znaczek z podobizną Kamila Stocha

Kamil Stoch, Oslo 2018 - PKOl

Wszyscy fani Kamila Stocha są zgodni – miniony sezon był czymś niezwykłym. A niezwykłe rzeczy należy odpowiednio uhonorować. Aby docenić mistrza z Pjongczang, do obiegu trafi limitowany znaczek pocztowy z podobizną Kamila Stocha.

fot. Poczta Polska

“Mistrz Kamil Stoch”, bo taką nazwę nosić będzie seria, to autorski projekt Ewy Bilan-Stoch oraz Studia Konart. Obrazek przedstawiał będzie twarz skoczka z Zębu oraz sylwetkę zawodnika, na tle skoczni. Znaczek trafi do obrotu 14 kwietnia, a jego cena wyniesie 3,70 zł. W ofercie Poczty Polskiej, znajdzie się również specjalna koperta z inicjałami K.S. oraz podobizną Kamila Stocha na tle gór.

Skoczkowie narciarscy już po raz kolejny zostaną uhonorowani w ten sposób. 18 listopada 2017 roku do sprzedaży trafiły znaczek oraz koperta, które w szczególny sposób miały uhonorować polskich zawodników: Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę oraz Kamila Stocha.

 

znaczek Kamil Stoch
fot. Poczta Polska

Znaczek pocztowy z Kamilem Stochem do obiegu trafia już po raz drugi. 11 kwietnia 2014 roku Poczta Polska wypuściła do obiegu 150 tysięcy okolicznościowych znaczków pocztowych „Polscy Złoci Medaliści XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi”. Wśród nich, znalazł się dwukrotny mistrz z Soczi – Kamil Stoch.

Poczta Polska regularnie “nagradza” polskich sportowców. Już w 2001 roku, w podobny sposób, uhonorowała Adama Małysza, po jego triumfie podczas Mistrzostw Świata w Lahti. Spółka wydaje również okolicznościowe znaczki z okazji Igrzysk Olimpijskich