Podwójne podium w Hinterzarten! Kubacki pierwszy, Żyła trzeci

Podczas dzisiejszego konkursu Letniej Grand Prix w Hinterzarten Dawid Kubacki okazał się bezkonkurencyjny. Uplasował się na najwyższym stopniu podium, wzmacniając swoją pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu. 

Już w pierwszej serii Kubacki zapewnił sobie prowadzenie, wyprzedzając Leyhe o 7,9 punktu. Pokonal wówczas najdłuższą odległość i wylądował na 105. metrze. W drugiej serii zdobył 0,5 metra mniej.

Podium sobotniej rywalizacji uzupełnili Stephan Leyhe i Piotr Żyła. Wszyscy reprezentanci Polski znaleźli się w pierwszej dziesiątce: Maciej Kot na miejscu 4., Stefan Hula – 7., Jakub Wolny – 9., a Kamil Stoch – 10.

W akutualnej klasyfikacji generalnej, z przewagą 70 punktów, prowadzi Dawid Kubacki. Tuż za nim plasuje się Maciej Kot i Stephan Leyhe. Na miejscu 5. Stefan Hula, a na 6. ex aequo Piotr Żyła z Romanem Koudelką. Kilka oczek niżej, na pozycji 14., znalazł się Jakub Wolny, natomiast na 16. Kamil Stoch.

Następne zmagania rozpoczną się już 12 sierpnia. Przeniesiemy się wówczas do francuskiego Courchevel. Zbierajmy siły i odliczajmy do kolejnego konkursu!