POLACY Z BRĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW ŚWIATA!

Po niezwykle emocjonującej rywalizacji na skoczni do lotów narciarskich w Oberstdorfie, reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich! Złoto wywalczyła reprezentacja Norwegii.

Ostatni dzień zmagań w Oberstdorfie przyniósł najspokojniejsze warunki. Rywalizację rozpoczęto z 23. belki startowej. W rozegraniu konkursu drużynowego nie przeszkadzał wiatr, który większości zawodnikom wiał lekko w plecy. Pierwszą serię zdominowała reprezentacja Norwegii, która o 41,5 pkt wyprzedzała drugą Słowenię. Trzecie miejsce zajmowali Niemcy, z przewagą jedynie 0,4 pkt nad Biało-Czerwonymi. Indywidualnie, najwyższe noty uzyskali Daniel Andre Tande oraz Andreas Stjernen.

Po czterech finałowych skokach, reprezentacja Polski w składzie: Piotr ŻyłaStefan HulaDawid KubackiKamil Stoch, zakończyła zmagania podczas Mistrzostw Świata w Lotach na trzeciej pozycji! Tym samym, zdobyła brązowy medal! Jest to pierwszy krążek Biało-Czerwonych, wywalczony podczas rywalizacji drużynowej, na tego typu imprezie! Pewnie, z przewagą 46,4 punktów, złoto zdobyli reprezentanci Norwegii, w składzie: Robert JohanssonAndreas StjernenJohann Andre ForfangDaniel Andre Tande. Na drugim stopniu podium uplasowała się reprezentacja Słowenii.

A już w najbliższy piątek początek wielkiego, trzydniowego, narodowego święta! Odbędą się wówczas kwalifikacje do konkursu indywidualnego w Zakopanem! Podczas narciarskiego weekendu w stolicy polskich gór, odbędą się zawody drużynowe oraz indywidualne. Do zobaczenia pod skocznią oraz przed telewizorami!