Polacy na podium w Holmenkollen

Kilka minut przed 18 zakończył się konkurs drużynowy w Oslo. Po pasjonującym pojedynku, wygrali Austriacy przed reprezentacją Niemiec. Biało-Czerwoni stanęli na najniższym stopniu podium.

W dzisiejszej rywalizacji liczyły się cztery drużyny: Polska, Austria, Niemcy oraz Norwegia. Tym ostatnim do podium zabrakło 3,6 pkt. Austriaków do zwycięstwa poprowadził niesamowity Stefan Kraft, który po dwóch dalekich skokach został nowym liderem cyklu Raw Air.

Drużynowi Mistrzowie Świata z Lahti utrzymali prowadzenie w Pucharze Narodów i o ponad 300 punktów wyprzedzają Austriaków. Trzecią lokatę zajmuje reprezentacja Niemiec. Do sporych zmian doszło w klasyfikacji generalnej Raw Air. Do drugiej “10” spadli Dawid Kubacki oraz Maciej Kot. Na czwarte miejsce awansował Piotr Żyła, natomiast na siódme Kamil Stoch. Nowym liderem cyklu został Stefan Kraft. Podium uzupełniają Peter Prevc oraz Andreas Wellinger.

Już jutro o 14:30 początek konkursu indywidualnego, w którym Kamil Stoch będzie bronił pozycji lidera Pucharu Świata. Maciej Kot ma szansę wyprzedzić, nieobecnego w Oslo, Domena Prevca.
Trzymajmy kciuki za Biało-Czerwonych!