POLACY NA PODIUM W TITISEE-NEUSTADT! Zwycięstwo Norwegii

Dzięki ośmiu wspaniałym skokom, Polacy zajęli drugą pozycję na skoczni w Titisee-Neustadt. Po zaciętej rywalizacji z Biało-Czerwonymi, reprezentacja Norwegii zajęła pierwsze miejsce. Podium uzupełnili reprezentanci Niemiec.

Dzisiejszej rywalizacji nie sprzyjały warunki atmosferyczne. Rekompensaty za wiatr oraz obniżoną belkę (z 9. na 8.) wahały się od ponad +20 do -7. Po pierwszej serii, prowadzili podopieczni Stefana Horngachera, którzy o pierwsze miejsce rywalizowali jedynie z Norwegami. Dwa najdalsze skoki oddali Kamil Stoch (142,5 metra) oraz Dawid Kubacki (141,5 metra). Kamil Stoch, jako jedyny, uzyskał notę, która przekraczała 150 punktów (151,8 pkt).

Ostatecznie, drużyna w składzie: Piotr ŻyłaMaciej KotDawid KubackiKamil Stoch zajęła drugie miejsce w konkursie drużynowym na Hochfirstschanze. Triumfowała reprezentacja Norwegii. Podopieczni Alexandra Stoeckla o 0,8 (!!!) punktów wyprzedzili Biało-Czerwonych. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja Niemiec.

Zobacz pełne wyniki dzisiejszego konkursu drużynowego!

Dzisiejszy konkurs drużynowy, poprzedzały kwalifikacje do jutrzejszej rywalizacji indywidualnej. Triumfował w nich Norweg – Johann Andre Forfang. Wspaniale zaprezentowali się podopieczni Stefana Horngachera, którzy w komplecie zameldują się na starcie jutrzejszych zawodów. 5 z nich znalazło się w czołowej “8”:

  • Dawid Kubacki (2. lokata)
  • Piotr Żyła (4. lokata)
  • Kamil Stoch (5. lokata)
  • Stefan Hula (6. lokata)
  • Maciej Kot (8. lokata)
  • Jakub Wolny (49. lokata)

Zobacz pełne wyniki dzisiejszych kwalifikacji!

Początek jutrzejszego konkursu o 16:00. Trzymajmy kciuki za Biało-Czerwonych!