Polacy na podium w Vikersund! Triumf Norwegów

kadry skoczków - Oslo 2018

Reprezentacja Norwegii po raz kolejny udowodniła, że nie ma sobie równych i pewnie zwyciężyła w konkursie drużynowym w Vikersund. Na podium nie zabrakło Polaków oraz Słoweńców. 

Podczas dzisiejszego konkursu drużynowego, reprezentacja Norwegii już na samym początku zapewniła sobie prowadzenie. Gospodarze przez cały sezon udowadniają swoją wysoką dyspozycję i znajdują się poza zasięgiem rywali. W walce o 2. i 3. miejsce liczyły się 3 drużyny: Polacy, Austriacy oraz Słoweńcy. Po zaciętej walce, na podium znaleźli się Biało-Czerwoni oraz podopieczni Gorana Janusa.

Najbardziej zaskakuje brak naszych zachodnich sąsiadów w czołówce. Zarówno Andreas Wellinger, jak i Karl Geiger nie przekroczyli punktu konstrukcyjnego. Nie najlepszą próbę oddał Richard Freitag, który w pierwszej serii również nie doleciał do 200. metra. Znacznie poprawił się w finale, lądując na 218,5. metrze. Pozycję Niemców poprawił Markus Eisenbichler, który osiągnął odległości 237,5 i 225,5 metrów. Reprezentanci Polski zaprezentowali się następująco:

  • Piotr Żyła: 225 i 166,5 m.
  • Stefan Hula: 189,5 i 208 m.
  • Dawid Kubacki: 200 i 202,5 m.
  • Kamil Stoch: 206 i 234 m.

Już jutro czekają nas ostatnie narciarskie emocje w cyklu Raw Air. Skoczkowie zmierzą się wówczas w konkursie indywidualnym na Vikersundbakken i poznamy ostateczną klasyfikację turnieju.