POLACY TRIUMFUJĄ W ZAKOPANEM! STOCH Z REKORDEM SKOCZNI!

Osiem dalekich skoków zapewniło reprezentacji Polski zwycięstwo podczas rywalizacji drużynowej w Zakopanem. Podium uzupełnili Niemcy oraz Norwegowie.

Po dzisiejszej serii próbnej, wszyscy kibicujący Biało-Czerwonym gotowi byli na niesamowite emocje. Indywidualnie, najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, natomiast drużynowo reprezentacja Polski. Za naszymi plecami czychały kadry Norwegii oraz Niemiec, z Richardem Freitagiem i Mariusem Lindvikiem na czele.

Do tej pory, Biało-Czerwoni czterokrotnie wygrywali w rywalizacji drużynowej. Sztuka ta, nigdy nie miała miejsca w Zakopanem. Na półmetku, pierwszej miejsce w stawce zajmowali Polacy i w tyle zostawili reprezentacje Niemiec i Norwegii. Pozostałe reprezentacje traciły do podopiecznych Stefana Horngachera ponad 40 punktów. Rywalizację w pierwszej serii zakończyli Kazachowie oraz Rosjanie.

Biało-Czerwoni w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch nie pozostawili rywalom złudzeń i po raz pierwszy w historii triumfowali na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W trakcie drugiej serii, nawet na sekundę nie oddali przeciwnikom fotelu lidera. Miejsca na podium uzupełniły reprezentacje Niemiec oraz Norwegii. Pozostałe lokaty przypadły Austrii, Słowenii, Japonii, Szwajcarom oraz Czechom. Kamil Stoch zakończył rywalizację z nowym rekordem skoczni! Orzeł z Zębu, podczas drugiej serii, wylądował na 141,5 metra!

Już jutro o 16:00 początek rywalizacji indywidualnej. Wówczas przekonamy się, czy Kamil Stoch odniesie piąte zwycięstwo na skoczni im. Stanisława Marusarza. Trzymajmy kciuki za Biało-Czerwonych!