Polacy wśród czołowych skoczków na treningach

Kilkadziesiąt godzin temu obserwowaliśmy, jak podopieczni Stefana Horngachera składają olimpijskie ślubowanie. Następnie, po wyczerpującej podróży do Azji, nie próżnowali i wzięli udział w trzech sesjach treningowych. I to z jakim skutkiem!

W ostatnich godzinach, na skoczni normalnej w Pjongczang, odbyły się serie treningowe przed sobotnimi zawodami. W każdej z nich, zawodnik mógł oddać trzy próbne skoki. Na rozbiegu zabrakło m.in. Daniela Andre Tande, który pauzuje przez ból zęba.

W pierwszym treningu najlepiej zaprezentował się Dawid Kubacki, który wyprzedził o 1,5 pkt Kamila Stocha. 8. lokatę zajmował Maciej Kot, 13. Stefan Hula, natomiast 17. Piotr Żyła. W kolejnym treningu triumfował Kamil Stoch, przed Manuelem Fettnerem i Dawidem Kubackim. W “10” znaleźli się również Maciej Kot oraz Stefan Hula. W trzeciej serii triumfował Andreas Wellinger. Kolejne miejsca zajęli Stefan Hula oraz Kamil Stoch.

Po trzech pierwszych skokach Biało-Czerwonych, Stefan Horngacher ogłosił skład, który wystartuje w jutrzejszych kwalifikacjach, do zawodów na skoczni normalnej. Dużego zaskoczenia nie było – odpadł zawodnik, który oddał 3 najsłabsze próby, czyli Piotr Żyła. Oznacza to, że na normalnym obiekcie olimpijskim zobaczymy znany z ostatnich zawodów drużynowych skład:

  1. Kamil Stoch
  2. Dawid Kubacki
  3. Stefan Hula
  4. Maciej Kot

W kolejnym, wieczorny treningu, nie zobaczyliśmy Biało-Czerwonych, którzy przygotowywali się do jutrzejszych kwalifikacji, pod okiem trenera. Podczas trzech kolejnych prób, najlepiej prezentowali się: Michael Hayboeck, Robert Johansson oraz Andreas Wellinger.

Kwalifikacje do sobotniego konkursu, rozegrane zostaną o 13:30 czasu polskiego. W sobotę, również o 13:30, czołowi skoczkowie globu powalczą o złoty medal olimpijski.