POLSKIE ORŁY WRACAJĄ Z LAHTI ZE ZŁOTEM!

Reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w drużynowym konkursie na Mistrzostwach Świata w Lahti. Na drugim stopniu podium uplasowali się Norwegowie. Uzupełnili je Austriacy.

Polskie Orły pod wodzą Stefana Horngachera zdobyły trzeci medal w historii, biorąc pod uwagę rywalizację drużyn. Jest to piętnasty medal naszych skoczków. Siódmy z najcenniejszego kruszcu. W zwycięskiej ekipie znaleźli się: Piotr ŻyłaDawid KubackiMaciej Kot oraz Kamil Stoch. Ten sam skład zajął trzecie miejsce podczas Mistrzostw Świata w Val di Fiemme w 2013 roku.

Pierwszą serię przeprowadzono bez przeszkód. Na półmetku reprezentacja Polski prowadziła z dużą przewagą (17,4 pkt) nad drugą Austrią. Na trzecim miejscu plasowali się Niemcy z 18,8 pkt straty. Piotr Żyła, Maciej Kot oraz Kamil Stoch o 0,5 metra przekroczyli rozmiar skoczni. Dawid Kubacki zdołał doskoczyć do 129. metra. Najdłuższy skok I serii oddał Stefan Kraft (134 metry).

W początkowej fazie finałowej serii karty rozdawał wiatr. Johann Andre Forfang pobił rekord skoczni lądując na 138. metrze. Swoje skoki zepsuli m.in. Stephan Leyhe oraz Anders Fannemel. Borek Sedlak dwukrotnie zapalał czerwone światło Dawidowi Kubackiemu. Polak wytrzymał presję i utrzymał wysoką przewagę nad resztą stawki. Ostatnia grupa, tradycyjnie już, skakała w odwróconej kolejności. Jako ostatni startował Kamil Stoch, który bronił 24,9 pkt przewagi.

16 lat temu w Lahti Adam Małysz zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski. Czwartego marca 2017 roku, reprezentacja Polski zdobyła pierwszy złoty medal w rywalizacji drużynowej. Jest to ukoronowanie pięknej, medalowej historii. Wielkie gratulacje należą się Polskim Orłom oraz sztabowi trenerskiemu na czele ze Stefanem Horngacherem.

Brawo Chłopaki! Cała Polska jest z Was dumna! Dzięki Wam Polacy oszaleli z radości. Powiedzmy to jeszcze raz: DZIŚ LAHTI JEST BIAŁO-CZERWONE! REPREZENTACJA POLSKI ZDOBYŁA ZŁOTY MEDAL!