Polskie zawody PŚ i PK do 2026 w TVP

PŚ WISŁA 2018

Telewizja Polska nabyła od Polskiego Związku Narciarskiego prawa medialne do transmisji zawodów w skokach narciarskich rozgrywanych w Wiśle i Zakopanem do 2026. Relacje z konkursów będzie można oglądać w TVP1 i TVP Sport oraz w Internecie i na urządzeniach mobilnych.

– Po trzech tygodniach od Sylwestra Marzeń w Zakopanem mamy umowę marzeń. Zabezpieczamy do 2026 transmisje imprez narciarskich organizowanych przez Polski Związek Narciarski. To decyzja mądra, ekonomiczna, dojrzała, która zabezpiecza interesy Telewizji Polskiej na najbliższe siedem lat. Skoki narciarskie to dzisiaj absolutnie dyscyplina nr 1 w sportach zimowych. Ważne jest , by to co piękne, jednoczące Polaków trwało na antenach TVP jak najdłużej – powiedział Prezes TVP Jacek Kurski, podczas uroczystego podpisania umowy z PZN.

Z Telewizją Polską jesteśmy razem od 1991 roku, kiedy to odbył się pierwszy Puchar Świata tutaj w Zakopanem. Za nami wiele lat bardzo dobrej współpracy. I stanowisko Polskiego Związku Narciarskiego jest takie, że współpracujemy z telewizją publiczną, do której ma dostęp każde gospodarstwo w naszym kraju. Jest to dla nas najważniejsze, aby każdy kibić miał możliwość oglądania i kibicowania naszym reprezentantom. Nie mamy żadnych wątpliwości, żeby kontynuować naszą współpracę z Telewizją Polską przez kolejne lata. Nasza współpraca została powiększona o kolejne sportowe wydarzenia w naszym kraju, takie jak: Puchar Kontynentalny czy Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich i wszystkie najważniejsze wydarzenia, które czekają nas w najbliższy lata – podkreśla Apoloniusz Tajner, Prezes PZN.

TVP nabyła prawa do realizacji kilkunastu różnych zawodów, które odbędą się w Polsce: wspomnianego Pucharu Świata zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, FIS Grand Prix kobiet i mężczyzn, Pucharu Kontynentalnego oraz Mistrzostw Polski, tradycyjnie rozgrywanych w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Nowością będą transmisje z zawodów kobiet oraz Pucharu Kontynentalnego, w którym dobre wyniki osiągają reprezentanci Polski – przed tym weekendem czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zajmował Aleksander Zniszczoł.

Telewizja Polska wcześniej nabyła prawa do zawodów w skokach narciarskich rozgrywanych także poza granicami naszego kraju – Pucharu Świata (do końca sezonu 2020/21), FIS Grand Prix (do końca 2021) oraz do Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym 2019 i 2021.

źródło: komunikat prasowy PZN
fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl