Polskiej dominacji ciąg dalszy! Dawid Kubacki zwycięża w kwalifikacjach

Dawid Kubacki, Oslo 2018 (Turniej Czterech Skoczni)

Podopieczni Stefana Horngachera dają nam coraz więcej powodów do radości! Dzisiejsze kwalifikacje zostały przez nich zdominowane.

Po skoku na 99. metr triumfował Dawid Kubacki. Kolejną lokatę zajął Piotr Żyła (97 metrów). Podium uzupełnił narciarski weteran – Janne Ahonen (97 metrów). Pełna lista zawodników, która zakwalifikowała się do jutrzejszego konkursu na skoczni normalnej dostępna jest tutaj.

Spośród skoczków, którzy mieli zapewniony awans do pierwszej serii, nie zobaczyliśmy jedynie Markusa Eisenbichlera. W fenomenalnej próbie, Kamil Stoch poszybował na 103,5 metra. Jest to o 2,5 metra dalej, niż rekord Jurija Tepesa. Solidny skok oddał również Maciej Kot (97 metrów).

Wszyscy kibice przeżyli w trakcie kwalifikacji chwile grozy. Kamil Stoch, po wylądowaniu, złapał się za kontuzjowane kolano i z grymasem bólu opuścił zeskok. W wywiadzie przyznał, że wszystko jest w porządku, a problemy są efektem urazu, którego doznał w Lillehammer.

Forma polskich skoczków sprawia, że jutrzejszy konkurs jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń roku. Trzymajmy kciuki za Biało-Czerwonych!