Poznaliśmy kandydatów do organizacji MŚ FIS 2024 i 2025

FIS Cup

Znamy miasta, które będą ubiegały się o organizację Mistrzostw Świata FIS w 2024 i 2025. Wybór członków Rady FIS poznamy w maju 2020. Wśród kandydatów są dobrze znane kibicom Garmisch-Partenkirchen, Trondheim i Harrachov.

Chęć zorganizowania Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim w 2025 wyraziły trzy miasta: Crans Montana w Szwajcarii, dobrze znane kibicom sportów zimowych niemieckie Garmisch-Partenkirchen i Saalbach w Austrii. O przygotowanie Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2025 ubiegać się będzie jedynie norweskie Trondheim, rodzinne miasto najbardziej utytułowanej biegaczki narciarskiej w historii Marit Bjoergen. W 2025 kibiców sportów zimowych czeka mnóstwo emocji. W tym roku odbędą się również Mistrzostwa Świata w Snowboardzie, o których organizację ubiega się Krasnojarsk w Rosji. Czeski Harrachov jest jedynym kandydatem do zorganizowania Mistrzostw Świata w lotach narciarskich 2024. Ostatni raz imprezę taj rangi Harrachov gościł w 2014. Najlepszy okazał się wtedy reprezentant Niemiec, Severin Freund.

Pierwsze spotkanie z przedstawicielami miast-kandydatów odbędzie się pod koniec maja podczas Konferencji Kalendarzowej FIS w chorwackim Cavtacie. Do 1 września 2019 kandydaci muszą (w oparciu o kwestionariusz FIS) opracować plan organizacji imprez. W planie muszą znaleźć się informacje dotyczące m. in. obiektów, pracowników i wolontariuszy, transportu, zakwaterowania, bezpieczeństwa, usług medialnych, czy ceremonii medalowych. Kandydaci będą wspierani i kierowani przez grupę inspekcyjną FIS, pod kierownictwem Sarah Lewis.

Rada FIS wybierze organizatorów Mistrzostw Świata w maju 2020 podczas Międzynarodowego Kongresu Narciarskiego w Royal Cliff w Tajlandii.