“Pracowałem ciężko, aby wrócić”. Granerud komentuje powrót do PŚ

Halvor Egner Granerud został powołany do kadry Norwegii na zbliżające się zawody Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie. Dla Norwega będzie to pierwszy w tym sezonie występ w zawodach najwyższej rangi.

Granerud występował ostatnio w zmaganiach Pucharu Kontynentalnego, gdzie sześciokrotnie wskakiwał do najlepszej trzydziestki. W zawodach drugoligowców zdobył 106 punktów. Słabsza forma 23-latka wykluczyła go ze startów w Pucharze Świata. Tam szansę debiutu otrzymał Anders Håre, który zawody Pucharu Kontynentalnego kilkukrotnie kończył w czołowej trójce. – Pracowałem ciężko, aby wrócić do Pucharu Świata. To wiele dla mnie znaczy. Z niecierpliwością czekam na kolejne konkursy – komentuje sam zainteresowany.

Granerud dodaje, że wierzył w powołanie na organizowany w jego kraju turniej Raw Air. Nie spodziewał się, że powrót do Pucharu Świata będzie możliwy jeszcze w lutym. – Przez ostatnie tygodnie głównym celem był Raw Air. Po zawodach Pucharu Kontynentalnego w Japonii większą motywację wlał mi trener Andreas Vilberg. […] Uważam to za okazję do uratowania tego sezonu – wspomina Granerud.

Optymistą jest też trener Norwegów – Alexander Stoeckl, który Graneruda wybrał poniekąd z konieczności. Chęć odpoczynku wyraził bowiem Robert Johansson, a przeciętną formę prezentował w ostatnim czasie Andreas Granerud Buskum.

Byłem w kontakcie z trenerami Meyerem i Stensrudem, którzy mówili, że forma Halvora idzie w górę. Jest na dobrej drodze – cieszy się Stoeckl.

Skocznia w Rasnovie nie jest dla Graneruda obca. W 2016 roku zdobył tam srebrny medal w konkursie drużynowym rozgrywanym w ramach Mistrzostw Świata Juniorów.